IMAG1730

Kierownik koordynator: lek. med. Jerzy Wierzchowieck - specjalista chorób wewnętrznych kardiolog
Pielęgniarka koordynująca: Honorata Burlaga
Tel. (61) 44 36 526

W nowym skrzydle budynku szpitala w Grodzisku Wlkp znajduje się Oddział Internistyczno-Kardiologiczny, który liczy 28 łóżek szpitalnych znajdujących się na 11 salach chorych. Sale chorych są dwu i trzyosobowe wyposażone w łazienkę. Pomieszczenia spełniają najnowsze standardy. W oddziale znajduje się 3-łóżkowa sala Intensywnej Opieki Medycznej dla pacjentów najpoważniej chorych, w stanie zagrożenia życia, wymagających stałego monitorowania czynności życiowych. Pracujemy w trybie całodobowym. Opiekę nad pacjentami szpitalnymi sprawuje wykwalifikowany zespół lekarsko-pielęgniarski oraz fizjoterapeuci.

W Oddziale Wewnętrznym na 28 łóżek hospitalizowanych jest każdego roku około 1400 pacjentów. Zajmujemy się diagnostyką i leczeniem z zakresu wszystkich dziedzin chorób wewnętrznych, a w szególności kardiologii, diabetologii, endokrynologii i neurologii.

Oddział wyposażony jest w specjalistyczny sprzęt niezbędny w stanach zagrożenia życia oraz w dostęp do szerokiego zakresu badań diagnostycznych co zapewnia naszym Pacjentom postawienie szybkiej diagnozy i włączenie odpowiedniej terapii.

Posiadamy przez całą dobę dostęp do pracowni RTG i pracowni laboratoryjnej.

Oddział współpracuje z ośrodkami klinicznymi w Poznaniu, do których przekazywani są pacjenci wymagający realizacji specjalistycznych świadczeń takich jak koronarografia czy inne.

Po wypisaniu ze szpitala pacjenci mają możliwość kontynuowania leczenia w ramach poradni kardiologicznej czynnej w poniedziałki, czwartki i piątki, gdzie prowadzone jest również leczenie ambulatoryjne chorych kardiologicznie w zakresie umów z Narodowym Funduszem Zdrowia.

IMAG1727

IMAG1728