Informujemy, że zgodnie z zarządzeniem wewnętrznym Dyrektora Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej wydanym na podstawie Kodeksu Pracy dzień 10 listopada 2017r. będzie w SPZOZ dniem wolnym od pracy. W związku z powyższym ADMINISTRACJA SPZOZ będzie nieczynna.

Powyższe zarządzenie nie dotyczy komórek medycznych.

Mając na uwadze liczne doniesienia medialne, ale i także wcześniejsze nasze informacje, Dyrekcja SPZOZ w Grodzisku Wlkp. pragnie informuje, że z dniem 1 października 2017r. rozpoczęła realizację świadczeń zdrowotnych w ramach tzw. sieci szpitali.

Pragniemy uspokoić wszystkich naszych pacjentów gdyż wszystkie dotychczasowe zakresy świadczeń w dalszym ciągu będą realizowane w ramach umów zawartych z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Informujemy też, że nocna i świąteczna opieka zdrowotna zgodnie z zapisami prawnymi, ale i z obecnym porozumieniem zawartym z WOW NFZ w Poznaniu od 1 października 2017r. będzie świadczona dla wszystkich pacjentów powiatu grodziskiego

Przypominamy też, że z pomocy lekarza i pielęgniarki tzw. „wieczorynki” można skorzystać w nocy, w dni wolne i w święta w przypadku nagłego pogorszenia stanu zdrowia. Świadczenie te nie zastępują kontaktu z lekarzem rodzinnym czy lekarzem poradni specjalistycznej.

W ramach nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej nie można uzyskać

• wizyty kontrolnej w związku z wcześniej rozpoczętym leczeniem bez względu na lekarza prowadzącego,
  • recepty na stosowane stale leki w związku ze schorzeniem przewlekłym,
  • rutynowego zaświadczenia o stanie zdrowia,
  • skierowania do specjalisty.

biesiada0
W dniu 24.06.2017 roku w wigwamie Motelu XXI wieku odbyła się I Biesiada Świętojańska dla pracowników SP ZOZ w Grodzisku Wielkopolskim. Ideą tej imprezy było zwieńczenie trudów związanych z rozbudową i modernizacją budynków naszego SP ZOZ. Tańcem, śpiewem, jadłem i napitkiem wyrażaliśmy swoją radość z posiadania nowoczesnego i wyposażonego szpitala.

Podziękowaliśmy zaproszonym gościom, którzy przyczynili się do powstania inwestycji - rozbudowa i modernizacja szpitala. A byli to Radni IV i V kadencji Rady Powiatu, Starostowie: p. Mariusz Zgaiński i p. Antoni Kłak, Burmistrz Wielichowa – p. Honorata Kozłowska, Przewodnicząca Rady MiG Wielichowa – p. Genowefa Feldgebel, Wójt Gminy Granowo – p. Zbigniew Kaczmarek i Przewodniczący Rady Gminy p. Stefan Bielawski, Radni IV i V kadencji – dr Katarzyna Kłak, p. Ryszard Balcerek, p. Tadeusz Pańczak, dr Maciej Szumski.

Zabawa była przednia i to dzięki sponsorom: firma Konkret, firma EiB. Byli też prywatni darczyńcy, którzy prosili o zachowanie anonimowości. Mam nadzieję, że za rok skrzykniemy się znowu. (foto galeria)

Z okazji

Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej składamy wszystkim Paniom i Panom wyrazy szacunku i uznania oraz podziękowania za zaangażowanie i trud wkładany w codzienna pracę nad pacjentem.

Ponadto życzymy państwu zdrowia, pomyslności w życiu zawodowym, jak też osobistym oraz dużo wytrwałości i nieustającej pogody ducha.

Życzy

Dyrekcja SPZOZ w Grodzisku Wielkopolskim

bukiet1

Gmina Wielichowo wspiera SPZOZ w Grodzisku Wlkp.
Serdecznie dziękujemy Burmistrz Wielichowa Honoracie Kozłowskiej i radnym Gminy za wsparcie i przekazanie środków finansowych na utworzenie wiaty dla ambulansu ratownictwa medycznego stacjonującego W Wielichowie przy ul. Pocztowej 49. Poza tym z funduszy Gminy wykonano nowy podjazd z kostki brukowej oraz odmalowano pomieszczenia zespołu ratownictwa.
Nowopowstała wiata pozwala na szybki wyjazd samochodu bez konieczności otwierania i zamykania bramy, co ma szczególne znaczenie w przypadku ratownictwa medycznego dla którego w czasie od przyjęcia zgłoszenia, liczy się każda minuta. Poza tym ochroni zimą samochód przed śniegiem i w dużym stopniu przed mrozem, dzięki czemu nie trzeba będzie za każdym razem oczyszczać szyb i karoserii, a latem przed przegrzaniem auta.
Należy zwrócić uwagę, że współpraca i pomoc Gminy Wielichowo jak i innych gmin naszego powiatu, jest bezcenna i dowodzi, że przedstawiciele władz samorządowych troszczą się o bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców naszego powiatu
Dyrekcja SPZOZ w Grodzisku Wlkp

Wielichowo1 Wielichowo2 Wielichowo3